Folia CALEO to nowoczesny i wysokowydajny materiał grzewczy, spełniający wymogi europejskich norm, który gwarantuje niezawodność systemu oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Systemy CALEO nie wymagają ani budowy komina ani też przyłącza gazowego a średni koszt budowy instalacji wynosi ok. 120 złotych netto za metr kwadratowy powierzchni użytkowej domu.

Dlatego zsumowane koszty instalacji oraz użytkowania w okresie kilkunastu lat są porównywalne z ogrzewaniem gazowym.

Folie CALEO klasy Premium o zwiększonej grubości, poprzez zastosowanie dodatkowej warstwy izolacji, zapewniają większą stabilność i trwałość elementów grzejnych.

Zmniejszenie odległości pomiędzy elementami grzejnymi zapewnia bardziej równomierne rozprowadzanie ciepła na całej powierzchni.

Specjalna warstwa ochronna Wave Shield, osadzona w strukturze folii CALEO Premium, zmniejsza efekt fal elektromagnetycznych o 90-95% w stosunku do folii grzewczych starszego typu.

Folia grzewcza składa się z elementów grzewczych w postaci pasków węglowych, podłączonych do zasilania 230V za pomocą specjalnych pasków miedzianych z dodatkiem srebrnego “grzebienia”.
W systemach ogrzewania foliami CALEO sterowniki umożliwiają indywidualne nastawy temperatur dla każdego z pomieszczeń a opcjonalnie istnieje również możliwość sterowania przez Internet.

Folie CALEO mogą być instalowane w systemach:

– ogrzewania podłogowego pod wylewki
– ogrzewania podłogowego pod panele i deski wielowarstwowe
– ogrzewania ściennego lub sufitowego w suchej zabudowie

Dzięki niewielkiej grubości folie CALEO mogą być zastosowane także do istniejących już podłóg. 
Wystarczy tylko zdemontować panele podłogowe, zainstalować system grzewczy CALEO i położyć ponownie te same panele aby już po kilku godzinach cieszyć się ciepłą podłogą.